Kupujemy lampę wiszącą

lampy wiszące i sufitowe salon

Wybierając odpowiednią lampę do naszego pokoju musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pamiętajmy, że ma ona podkreślać nasze wnętrze i uwydatnić jego charakter. Idąc do sklepu czeka nas prawdziwy zawrót głowy – lampy wolnostojące, kinkiety, stołowe to tylko kilka rodzajów. Najczęściej jednak kupujemy lampy wiszące, dlatego przyjrzyjmy się im bliżej.

Lampa zgodna ze swoim przeznaczeniem

Przede wszystkim nasza lampa musi mieć odpowiednie żarówki dobrze, jeśli ich barwa przypomina światło dzienne. Żyrandol znajdujący się w domowym biurze powinien mieć mocniejsze żarówki, by umożliwić komfortową pracę, sypialnia z kolei to miejsce, w którym światło może być nieco słabsze i bardziej przytulne – dostosujmy więc moc i barwę żarówek do naszych pomieszczeń. Większość lamp montujemy w centralnym miejscu sufitu, tak naprawdę z przyzwyczajenia. Coraz częściej odchodzi się od tego i wieszamy żyrandol na przykład nad stołem.

Wysokość lampy, czyli komfort i bezpieczeństwo domowników

Bardzo ważne jest na jakiej wysokości znajdzie się nasza lampa, dzięki temu możemy również kontrolować intensywność światła, na przykład: w małym pomieszczeniu żyrandol może znajdować się na niższej wysokości, dzięki czemu bardziej doświetli pomieszczenie, natomiast na dużych przestrzeniach umieśćmy lampę znacznie wyżej, by światło mogło dotrzeć do każdego zakątku pomieszczenia. Zależy też w którą stronę skierowany jest klosz, jeśli w górę – skupi się na suficie i skutecznie oświetli pokój, jeśli w dół – jedna część będzie oświetlona bardziej, druga mniej.

Dostosuj lampę do własnych potrzeb

lampy wisząceŻyrandole często zazwyczaj posiadają wiele przydatnych funkcji, na przykład możliwość regulowania klosza, dzięki czemu skupiamy światło w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Inną opcją zmiana wysokości – w zależności od sytuacji możemy umieścić ją bliżej sufitu lub na przykład tuż nad stołem. Wybierając żyrandol zwróćmy uwagę nie tylko na jego design, który oczywiście również się liczy, ale także na możliwości, które posiada. Dzięki temu zyskamy idealną lampę do naszego pomieszczenia, która je dopełni i nada charakteru.Patryk Mostrąg

"Zajmuję się nie tylko projektowaniem wnętrz, ale również projektowaniem detali i tworzeniem wizualizacji. Architektura wnętrz wg mnie to wizja nie tyle ekstrawaganckiej rzeczywistości, co wygodnego i przede wszystkim funkcjonalnego wnętrza."