Czy wiesz, że masz duże szanse na zniszczenie baterii telefonu w pierwszym roku jego użytkowania? Zwłaszcza podczas ładowania banku energii.

Zapłaciłeś za gadżet 500$ lub nawet 1000$ i możesz uszkodzić swoją baterię tylko dlatego, że nie zastosowałeś się do tych prostych instrukcji. Telefony są super drogie, więc jesteśmy pewni, że chcesz, aby Twój telefon działał tak długo, jak to możliwe. Ponadto, posiadanie zawsze pustej baterii jest czymś w rodzaju uciążliwości, więc zdecydowanie powinieneś spróbować temu zapobiec. Ładowanie akumulatora i jego gotowość do pracy zapobiegają temu i są również bardzo wygodne.

Przeczytaj te wskazówki i sztuczki, a Twój telefon będzie działał idealnie dłużej, dzięki czemu nie przegapisz niczego ważnego w Internecie.

1. Zdobądź zewnętrzną ładowarkę

Nie ma nic bardziej irytującego niż to, że twój telefon umiera, gdy oczekujesz ważnej rozmowy biznesowej lub e-maila. Możesz kupić bank energii, aby zawsze mieć plan B. Ładowanie banku energii również zajmuje trochę czasu, ale jeśli to zrobisz, zawsze będziesz dostępny dla niektórych dobrych wiadomości i nie przegapisz! Przenośna ładowarka zewnętrzna również pomoże Ci być dostępnym w naturze - nie potrzebujesz nawet prądu, aby naładować swój telefon.

bank energetyczny ładowarka do telefonów
Przenośna bezprzewodowa ładowarka do iPhone'a.

Źle jest mieć telefon bez baterii na długo - posiadanie banku energii to uniemożliwi!

2. Nie ładuj swojego telefonu przez noc

Jeśli lubisz, że większość ludzi ładuje telefon w nocy, może to być ogromna szkoda dla baterii telefonu. Po naładowaniu telefonu w 100% nie należy go już podłączać do ładowarki, ponieważ w ten sposób proces starzenia się baterii litowo-jonowych w smartfonie przebiega znacznie szybciej. Na szczęście, niektóre telefony, a mianowicie iPhone'y mają fajną funkcję, w której można zaplanować zakończenie ładowania do rana. Korzystaj z tej funkcji i zapobiegaj uszkodzeniom!

3. Nie zawsze ładuj telefon na 100 procent.

 Możesz mieć nawyk ciągłego ładowania akumulatora do pełnej pojemności. Na dłuższą metę ten nawyk może cię kosztować sporo pieniędzy. Słodkie miejsce? Trzymaj baterię gdzieś pomiędzy 30 - 90 procentami przez cały czas. Pełne naładowanie telefonu za każdym razem z pewnością skróci żywotność baterii. Ale tak jak nie powinieneś mieć w pełni naładowanej baterii, postaraj się też, aby nie spadła ona poniżej 20 procent. Zamiast tego, zawsze naładuj akumulator i miej go pod ręką, aby nie ryzykować, że bateria umrze, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował.

4. Unikaj szalonych temperatur!

Pozostawienie telefonu w skrajnym upale lub zimnie na pewno będzie kosztować. Jeśli zabrałeś swój telefon na letnie wakacje, prawdopodobnie miałeś doświadczenie z wyłączaniem telefonu z powodu upału. W zimną pogodę, bateria rozładowuje się znacznie szybciej niż zwykle. Dzieje się tak, ponieważ substancje chemiczne zawarte w bateriach sprawiają, że są one bardzo wrażliwe na temperaturę. Wystawienie na działanie ekstremalnych temperatur zdecydowanie skróci żywotność baterii, a ciepło jest najgorszym winowajcą. Umiarkowane zimno nie zaszkodzi, ale jeśli wybierasz się na narty, najlepiej będzie zostawić telefon w pokoju hotelowym. Tak, ciężko jest żyć bez telefonu przez kilka godzin, ale zakup nowego telefonu jest zbyt kosztowny.

5. Naładuj swój powerbank

Więc, kupiłeś zewnętrzną ładowarkę? Powinieneś znać kilka wskazówek i sztuczek do ładowania banku energii. Po pierwsze, aby utrzymać baterię telefonu w dobrym stanie, bardzo ważne jest, abyś wybrał odpowiedni bank zasilania dla swojego telefonu. Taki, który jest odpowiedni i pomoże Twojej baterii mieć dłuższą żywotność. Ładowarki zewnętrzne są bardzo wygodne i wystarczy je tylko naładować - gniazdko ścienne lub laptop. Sprawdź światło leda, aby wiedzieć dokładnie, kiedy podłączyć urządzenie. Podczas ładowania banku energii, gniazdo ścienne zrobi to szybciej, ale nawet Twój tablet może to zrobić. Odłącz zasilanie, gdy urządzenie jest w pełni naładowane, aby bateria była zdrowa przez dłuższy czas.