Po ostatnich doniesieniach o zmienionych modelach odtwarzaczy AirPods, rzekome obrazy przyszłych słuchawek Apple również się pojawiły.

Zdjęcia AirPods 3, opisane również jako "AirPods Small", zostały po raz kolejny opublikowane przez 52audio. Na stronie zostały już pokazane zdjęcia AirPods Pro we wrześniu 2019 roku - na miesiąc przed oficjalną premierą.

Bloomberg poinformował zaledwie kilka dni temu, że Apple pracuje nad nowymi modelami AirPodów. Przecieknięte zdjęcia zdają się potwierdzać niektóre szczegóły raportu Bloomberga.

Na przykład, istnieje wyraźne podobieństwo między domniemanym odtwarzaczem AirPods 3 a obecnym odtwarzaczem AirPods Pro. Poza konstrukcją obudowy, na przykład, trzon odtwarzacza AirPods 3 znacznie się skurczył. Na zdjęciach nie widać jednak żadnych śladów wymiennych silikonowych końcówek, które Apple stosuje w modelach Pro. Dlatego też firma Apple może w dalszym ciągu stosować uniwersalną konstrukcję pasującą do wszystkich modeli AirPods.

52audio opublikowało również rzekome zdjęcie rentgenowskie odtwarzacza AirPods 3, w tym przypadek w bezpośrednim porównaniu z AirPods Pro. Strona ma jednak wątpliwości co do autentyczności tego zdjęcia. Na pierwszy rzut oka, wygląda na to, że ktoś tylko nieznacznie zmniejszył zdjęcie rentgenowskie AirPods Pro, a następnie lekko go ściskać.

AirPods 3: Różnicowanie poprzez brakujące funkcje

Mark Gurman z Bloomberga poinformował kilka dni temu, że Apple pracuje zarówno nad nowymi odtwarzaczami AirPods, jak i AirPods Pro. Aktualizacja zwykłych odtwarzaczy AirPods ma wyglądać bardziej podobnie do modeli Pro, przy jednoczesnym zachowaniu niektórych funkcji dla droższych słuchawek. Na przykład, aktywna funkcja redukcji szumów (ANC) będzie zarezerwowana dla odtwarzacza AirPods Pro.

W przeciwieństwie do Bloomberga 52audio pisze, że AirPods 3 może nie mieć nowego chipa. Zamiast tego ma zostać zastosowany znany układ H1. Układ ten umożliwia rozpoznanie "Hey Siri" w celu aktywacji asystenta głosowego Apple. Sprawdź również iPhone X kontra iPhone XS – czy warto wymienić na nowszy model?