W android smartfony, pamięć masowa dostaje wypełnione szybciej z powodu plików tymczasowych i pamięci podręcznej wyrzucane przez aplikacje. Nie ma łatwego sposobu, aby wyczyścić to, co jest usuwane przez aplikacje, chyba że zrobisz to w ustawieniach i na każdej aplikacji indywidualnie. Jest to męczący proces, zwłaszcza jeśli masz 200 aplikacji na Androida. Czasami mamy aplikacje, których nawet nie używamy, a oni po prostu zużywają zasoby i sprawiają, że nasze Androidzie do spowolnienia. Aby rozwiązać ten problem, Google LLC wydała aplikację; Pliki Go. W przeciwieństwie do zwykłego menedżera plików, Google Files Go oferuje znacznie więcej, jak widać poniżej.

A "wolne miejsce" narzędzie

Po zainstalowaniu i otwarciu aplikacji, otrzymasz szczegółowy widok pojemności pamięci masowej urządzenia, takie jak ile miejsca zostało wykorzystane przez aplikacje i inne pliki. W ostatniej aktualizacji, można również zarządzać plikami na zewnętrznej pamięci masowej, jak Files Go teraz obsługuje karty MicroSD. Poniżej sekcji widoku pamięci masowej, otrzymasz również spersonalizowane sugestie czyszczenia przestrzeni pokazując aplikacje, których nie używałeś w ciągu ostatnich 4 tygodni, duplikaty plików, niepotrzebne pliki pamięci podręcznej i inne pliki masz na Androida. Możesz dotknąć każdej z sugestii, a następnie wybrać, co do czyszczenia i co do oszczędzania. I przez to, będziesz miał twierdził, że twój użyteczny pamięci masowej; zawsze jest coś do usunięcia.

Znajdź pliki szybciej

Ta aplikacja oferuje również prostą i nieskomplikowaną przeglądarkę plików. Przeglądarka plików jest dostępna w dolnej części aplikacji, gdzie znajduje się zakładka Pliki. Przeglądarka plików jest zorganizowany schludnie do podstawowych kategorii, takich jak pliki do pobrania, otrzymane pliki, aplikacje, obrazy, wideo, audio i dokumenty. Kategorie nie sortować pliki z ich odpowiednich folderów, ale tylko jako zbiór, np. wszystkie filmy będą zlokalizowane w sekcji filmów, niezależnie od tego, w którym folderze się znajdują. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ możesz zarządzać plikami bezpośrednio, bez konieczności szukania ich w odpowiednich folderach.

Tworzenie kopii zapasowych plików w chmurze

Podczas zarządzania plikami w przeglądarce plików, Files Go daje również możliwość tworzenia kopii zapasowych plików przed ich usunięciem. Przycisk udostępniania pozwala wybrać pliki, które chcesz utworzyć kopię zapasową do Google Drive lub innych usług w chmurze dostępnych w systemie Android, takich jak Dropbox.

Udostępnianie w trybie offline

Android oferuje wiele sposobów udostępniania plików innym osobom, takim jak Twoi przyjaciele, a w większości modeli musisz zainstalować inną aplikację, aby móc udostępniać pliki, gdy jesteś w trybie offline. Ale z Files Go, masz dwa zabić dwie pieczenie na jednym ogniu - zarządzać przechowywania i udostępniania plików bez instalowania innych aplikacji - to również pozwala zaoszczędzić miejsce. Podczas udostępniania plików w trybie offline, odbiorca będzie musiał zaakceptować połączenie, abyś mógł wysłać pliki, co eliminuje możliwość wysyłania plików do nieznajomych. Używa bezpiecznego hotspotu, a więc odbiorca musi znajdować się w zasięgu Twojego urządzenia. Aby skorzystać z tej funkcji, nadawca i odbiorca muszą wejść w zakładkę pliki, a następnie wybrać opcję wysyłania lub odbierania i postępować zgodnie z innymi wskazówkami, aby transfer był możliwy.

Ustawienia

Files Go oferuje inne ustawienia, takie jak zmiana nazwy udostępniania plików, a także ustawić alerty kontroli dla wyzwalaczy, takich jak niski poziom przechowywania.