Podczas Google I/O, Google przyniósł działania na progu Apple; Google wydała samodzielną aplikację Google Assistant dla iOS. Google jest dobrze znany z wprowadzania aplikacji i funkcji w całym swoim rozległym ekosystemie, ale po raz pierwszy Asystent Google został uczyniony aplikacją wieloplatformową specjalnie dla urządzeń z systemem iOS.

Aby korzystać z tego asystenta, musisz otworzyć App Store i zainstalować go.

Pierwsze rzeczy do zrobienia przed użyciem Asystenta Google.

Musisz mieć konto Google, jeśli jeszcze go nie masz. Jest to niezbędne, ponieważ po uruchomieniu aplikacji, zostaniesz poproszony o zalogowanie się za pomocą konta Google. Po tym, trzeba dać Asystentowi pozwolenie na dostęp do ustawień, takich jak historia lokalizacji, dodatkowe Web & App Activity, Voice & Audio Activity, Device Information, itp. poprzez stuknięcie "Tak jestem w" w prawym dolnym rogu. Ale zanim zaczniesz wydawać polecenia, rozważ następujące kwestie;

Skonfiguruj go

Google Assistant nie będzie uruchomić się po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku domu; to tylko dla Siri. Aby uzyskać szybszy dostęp do asystenta Google na telefonie iPhone, musisz dodać widget. Następnie można uzyskać do niego dostęp z ekranu głównego / blokady z machnięciem i stuknięciem.

Eksploruj i używaj skrótów

Korzystając z sekcji odkrywaj i używaj skrótów, możesz dowiedzieć się, co aplikacja może dla Ciebie zrobić. Możesz również ustawić nowe polecenia, tworząc je i ich działania.

Po wykonaniu powyższych czynności możesz następnie mówić lub wpisywać komendy do Asystenta Google i czekać na działania.

Asystent Google vs. Siri

Wykonywanie połączeń: Obaj inteligentni asystenci mogą nawiązywać połączenia

Wiadomości tekstowe: Kiedy poprosisz Asystenta Google, aby wysłać wiadomości tekstowe, poprosi o wiadomość, a następnie otwiera aplikację wiadomości, gdzie można wybrać, czy wysłać wiadomość, czy nie. Siri, z drugiej strony, wysyła wiadomość w podróży.

Odtwarzanie muzyki: Google Assistant jest w stanie odtwarzać muzykę zarówno na YouTube, jak i Apple Music, podczas gdy Siri może to zrobić na Apple Music i grać na zwłokę, jeśli chodzi o YouTube.

E-maile: Jeśli masz Gmail App, i poprosić Google Assistant, aby wysłać e-mail, to robi to w migotanie. Z domyślnej aplikacji, Siri robi lepszą robotę podczas czytania wiadomości e-mail, podczas gdy Asystent Google będzie tylko wyświetlać je.

Kierunki: Podobnie jak w przypadku e-maili, Asystent będzie oferował wskazówki przy użyciu Map Google, a nie aplikacji map Apple'a.

Inne komendy dotyczące wyszukiwania: Asystent Google szybko reaguje z odpowiedziami na polecenia, które wymagają przeszukiwania internetu, podczas gdy Siri często zawodzi, a w niektórych przypadkach nie zna odpowiedzi. W czasach, gdy poproszony o najnowsze nagłówki, Siri daje tylko linki, podczas gdy Google Assistant czyta streszczenie.

Ze względu na ograniczenia iOS, Google Assistant nie jest w stanie wykonywać inne zadania, takie jak ustawianie alarmu. Niemniej jednak, inne działania są wykonywane bezbłędnie. Rozumie komendy głosowe nawet w głośnym pomieszczeniu, zapamiętuje preferencje użytkownika i nie popełnia wielu błędów w porównaniu z Siri.

Podsumowując, Asystent Google wygrywa tę bitwę, ponieważ ma lepsze AI. Ale ze względu na iOS ograniczając Google Assistant z korzystania z IOS platformie API, to trudno mu konkurować z Siri w iOS. Stąd Siri zawsze będzie wyłaniać się jako zwycięzca na iOS, ale nie na długo. 

Więcej na: http://mojandroid.com.pl