Push notifications, mnóstwo ich staje się utrapieniem w życiu. Podłącz swój smartfon do internetu i pobierz trzy, cztery aplikacje na telefon, a twoje życie jest już zrujnowane. Wszystko co dostaniesz to kakofoniczny, non-stop wodospad powiadomień, nieustannie płynący po obszarze powiadomień. Jeśli nie wiesz, jak dostosować swoje powiadomienia aplikacji do "nie przeszkadzać", może chcesz wyrzucić swój telefon.

Push & Pull notyfikacje zostały początkowo wprowadzone na smartfonach, aby utrzymać użytkowników z dala od ich telefonów. To trwało przez jakiś czas, aż do czasu, gdy fala wzięła w pięty, aby to wszystko zmienić. Teraz powiadomienia ponownie zdefiniowały swój cel; przeciągając cię w prawo do telefonu natychmiast coś jest w górę. Oto tylko doświadczenie z mojego telefonu dziś rano: "Hi Justin! Twoje dzisiejsze menu śniadaniowe jest tutaj." "Wszyscy mówią o nowym filmie Kingsman, chcesz przejrzeć?". "Twój przyjaciel Connor właśnie tweetował po raz pierwszy od jakiegoś czasu". Dostaję codzienne powiadomienia o urodzinach moich znajomych z Facebooka, gdzie spory procent z nich to zupełnie obce mi osoby. O 17:00 dostaję powiadomienie, gdy krzyżówka staje się dostępna. Ostatnio znajomy polecił mnie na Yelp: "Cześć Justin! Znaleźliśmy dla ciebie nowe, gorące oferty!". Po sprawdzeniu linku, zostałem skierowany do innego linku, niekończący się cykl beznadziejnej przygody. Zamknąłem Yelp i wpatrywałem się w mój telefon przez chwilę; potem przyszło: "Twój przyjaciel Sasha jest na żywo na twitterze teraz, dostroić się do oglądania". Nie ma przerwy od mojego bardzo własnego smartfona.

Od jakiegoś czasu istnieje powołanie do badania i wymyślania faktów na temat tego, jak bardzo smartfony są ważne dla ludzi. Co dobrego mają, ich przyczepność uwagi do naszych oczu i uszu. Jakie myśli prowokują w naszych umysłach. Tony Fadell, były Senior Vice President w Apple, miał swoje przemyślenia na ten sam temat. "Wiem, co dokładnie się dzieje, gdy wyrywam (technologię) z dala od moich dzieci". On kontynuował, aby powiedzieć: "Oni dosłownie czują, że wyrwałem kawałek ich życia. Pozwalają nawet, by emocje stały się lepszą częścią ich życia. To się pogarsza; przechodzą wycofanie do trzech dni prosto."

Smartfony nie są problemem. To ciągłe brzęczenie i wyskakujące powiadomienia, zawsze próbujące przyciągnąć Twoją uwagę. Czy jesteś w szkole, w pracy, na spotkaniu, tak długo, jak jesteś właścicielem smartfona, zawsze będziesz je otrzymywać. Powiadomienia Push okazały się marzeniem marketerów. Z case study Deloitte z 2016 roku wynikało, że; średnio w ciągu dnia ludzie spoglądają na swoje telefony 47 razy dziennie. Cóż, jeśli chodzi o młodych dorosłych, do 82 razy każdego dnia. Z drugiej strony, Apple z dumą opublikowało wszędzie w 2013 roku, że 7,4 biliona powiadomień push zostało pchniętych i pociągniętych przez jego serwery. Od tego czasu obserwuje się tendencję wzrostową, aż do teraz, kiedy liczby te rosną.

Aby być uczciwym, platformy cyfrowe i firmy są winni tego bałaganu. Wydaje się, że zdali sobie sprawę ze swojego błędu, od czasu do czasu próbując go posprzątać. Teraz mamy wearable tech, mające na celu utrzymanie cię z dala od telefonu, oferując inteligentne filtry powiadomień.

Jednak nie poddawaj się autodestrukcji z myślą, że twoje życie jest całkowicie zrujnowane, gdy tylko telefon jest włączony. Bez rozpaczy, zabić wszystkie swoje powiadomienia telefonu. Tak, nie wahaj się w ogóle. Wyłącz je wszystkie. Jeśli tylko, miej litość tylko nad rozmowami telefonicznymi i wiadomościami tekstowymi. Przyjdziesz do zgody, że twoje życie będzie dużo, dużo lepiej bez nich w ogóle. Dlaczego pozwalać przypadkowemu nieznajomemu wstawiać reklamy w twoim życiu, kiedy tylko poczują, że powinni? Twoje życie jest twoje własne, włączyć je wszystkie wyłączyć. Jesteś o wiele lepiej bez nich!