Asystent Google czyni ogromne postępy od momentu swojego powstania, aby stać się najbardziej inteligentnym cyfrowym asystentem w cyfrowym świecie. Asystent ten jest dostępny na ponad 500 milionach urządzeń, stąd potrzeba jego udoskonalania. Na właśnie zakończonym corocznym Google I/O, Google podzieliło się swoją wizją tego, co będzie dalej z Asystentem Google. Poniżej przedstawiamy, czego można się spodziewać po asystencie w nadchodzących tygodniach i miesiącach;

Naturalnie konwersacyjny

Lingwistyka jest skomplikowana, zwłaszcza gdy dotyczy maszyny. Na szczęście, w Google, ich silniki sztucznej inteligencji mają wszystko załatwione. Ponieważ Asystent Google jest używany przez różnych ludzi, którzy mówią w różnych językach, używając różnych zwrotów, Google widział to lepiej poprawić Asystenta, aby stać się bardziej naturalne. W ten sposób Asystent Google może mówić do Ciebie naturalnie, a także będzie rozumieć, co masz na myśli, bez konieczności powtarzania poleceń kilka razy.

Nowe głosy

Oprócz naturalnego mówienia, Google dodał do Asystenta ważną część, aby tak się stało; nowe głosy. Teraz, prosząc asystenta o pomoc, nie będziesz się czuł, jakby mówił do Ciebie robot. Wykorzystując postępy z technologii Wave Net z DeepMind i AI, Google udało się stworzyć sześć nowych głosów w Asystencie. Te nowe głosy są nastawione na naturalną konwersację, ponieważ wychwytują takie elementy jak tempo, wysokość dźwięku i pauzy w rozmowach. Co więcej, jeszcze w tym roku Google doda do asystenta głos Johna Legenda. Czekamy na to z niecierpliwością.

Ciąg dalszy konwersacji Kto jeszcze jest zmęczony mówiąc "Hej Google" co jakiś czas podczas mówienia do swojego Asystenta? Cóż, nie martw się więcej. Już niedługo będziesz prowadzić rozmowę z asystentem w sposób naturalny, bez konieczności powtarzania frazy. Asystent będzie w stanie rozróżnić, kiedy mówisz do kogoś innego, a kiedy do niego i odpowiednio zareagować.

Wiele działań W naturalnych rozmowach, osoby mogą mówić o wielu rzeczach jednocześnie i uzyskać odpowiednie odpowiedzi. To jest również to, co Google chce, aby ich cyfrowy asystent zrobił. Google wprowadza Multiple Actions do asystenta, funkcję, która pozwoli mu zrozumieć bardziej złożone zapytania i odpowiedzieć na nie.

Przyjazny dla rodziny: Pretty Please Jeszcze w tym roku Asystent Google ma być przyjazny rodzinie, a także zachęcać do prowadzenia grzecznych rozmów i rozumieć je. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie Pretty Please. Funkcja ta będzie zasilana przez Family Link. Będzie ona dostarczać przyjazne rodzinie historie, gry i aktywności od partnerów merytorycznych, takich jak Disney.

Niestandardowe i zaplanowane rutyny Rutyny to działania, które Asystent Google wykonuje po wypowiedzeniu przez użytkownika określonego polecenia, np. gdy powiemy "Jestem w domu", Google zacznie odtwarzać muzykę. Sześć gotowych rutyn zostało wprowadzonych na początku tego roku. Ale to jeszcze nie wszystko, Google rozwinął również Custom Routines. Ta funkcja pozwoli Ci stworzyć własną rutynę. Jeszcze tego lata będzie można także zaplanować rutyny na konkretną godzinę lub dzień za pomocą zegara lub aplikacji asystenta. 

Czytaj dalej na: http://mojandroid.com.pl

Czytaj dalej na: http://mojandroid.com.pl