Apple iPhone X, iPhone 8/8 plus i urządzenia Samsunga Galaxy; S8 i Note 8, wydają się dawać urządzeniom Google Pixel konkurs, którego nie mogą wygrać. W oczekiwaniu na nowy flagowiec urządzeń Pixel, myślę, że Google Pixel XL może rzucić wiarygodne wyzwanie swojemu konkurentowi. Jak będzie? Przekonajmy się, prawda?

Wyświetlacz

Apple zadebiutował ich OLED Displays w iPhone X, ale zdecydowali się trzymać z ich technologii LCD z obu iPhone 8 i iPhone 8 Plus. iPhone 8 Plus zatem nadal pakuje Retina 1,920 x 1,080 pikseli rozdzielczości ekranu.

Pixel XL przebija iPhone'a 8 plus dzięki wyświetlaczowi AMOLED, który może pochwalić się znacznie większą rozdzielczością 2,560 x 1,440 pikseli.

Wzornictwo i wytrzymałość

Jeśli chodzi o wzornictwo, oba telefony oferują doskonałą konstrukcję. Choć nowe high-endowe telefony mogą pochwalić się wyświetlaczami edge to edge, te dwa są w tej samej łodzi. Jedną cechą wyróżniającą projekt jest gniazdo słuchawkowe, z Pixel XL ma jeden.

Jeśli chodzi o trwałość, pozwolę Ci ocenić między dwoma. iPhone 8 Plus oferuje IP67 wodoodporność, ale wtedy jest wykonana ze szkła zarówno z przodu i z tyłu. Tył został zbudowany ze szkła, aby umożliwić bezprzewodowe ładowanie, ale wtedy oznacza to, że jest bardzo delikatny i może zostać roztrzaskany przez upadek. Google Pixel XL jest bardziej prawdopodobne, aby wytrzymać upadek, ponieważ jest wykonany z metalu.

Wydajność

Pod względem wydajności iPhone 8 Plus skutecznie przebija Pixela XL. Po pierwsze, iPhone 7 Plus pokonał wszystkie telefony działające na Qualcomm Snapdragon 821 z chipem A10. Układ A11 Bionic jest ulepszeniem A10 i powinien radzić sobie jeszcze lepiej.

Żywotność baterii i ładowanie

Tradycyjnie, telefony z Androidem mogą pochwalić się większą ilością opcji ładowania i baterii niż iPhone'y. Google Pixel XL oferuje baterię o pojemności 3,450mAh, która jest znacznie większa niż bateria iPhone'a o pojemności 2,675mAh. Bateria Pixel XL zapewnia 32 godziny czasu rozmów w porównaniu do 21 godzin, jakie daje bateria iPhone'a 8 Plus.

Pixel XL oferuje również szybkie ładowanie, funkcję, która ląduje 7 godzin użytkowania po ładowaniu przez około tylko 15 minut. iPhone 8 Plus ma tę samą funkcję, ale trzeba będzie nabyć kilka dodatkowych akcesoriów, aby go używać.

Dodatkowo, iPhone 8 plus oferuje coś, czego Pixel XL nie może, w imię Wireless Charging.

Aparat

Kiedy Google po raz pierwszy uruchomił Pixel XL, to było bardzo chwalony za jego doskonałej kamery. Pixel XL ma 12-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.0, autofokus z detekcją fazy i autofokus z detekcją laserową.

Jednak Apple rzucił wyzwanie aparatowi Pixel XL z podwójnymi 12-megapikselowymi czujnikami w iPhone 8 Plus, z jednym szerokokątnym i drugim teleobiektywem. Główny obiektyw ma przysłonę f/1,8 z autofokusem detekcji fazy i optyczną stabilizacją obrazu.

Przedni aparat dla Pixel XL jest 7 megapikseli, podczas gdy dla iPhone 8 Plus jego 7 megapikseli. Ponadto, iPhone 8 oferuje możliwość rozmycia tła obrazu, daleko bijąc Pixel XL tutaj.

Cena

Ceny tych dwóch smartfonów są w tym samym zakresie. iPhone 8 Plus jest wyceniony na 799 dolarów, podczas gdy Google Pixel XL idzie za 770 dolarów.

Konkluzja

Zarówno iPhone 8 Plus i Pixel XL to świetne telefony, które mają swoje mocne i słabsze strony. Z nich średnio około tej samej cenie wywoławczej, można wybrać jeden w zależności od preferencji. Jeśli chcesz większą wydajność, to trzeba będzie przejść na iPhone 8 Plus. Jeśli potrzebujesz większego i lepszego wyświetlacza z długim czasem pracy baterii, to Google Pixel XL zrobi to za Ciebie. Tak więc, kto jest twój ogólny zwycięzca? Daj nam znać w komentarzach.

Więcej na: http://mojandroid.com.pl