W zeszłym roku wszystko kręciło się wokół rozszerzonej rzeczywistości (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR), a giganci technologiczni z branży smartfonów próbowali prześcignąć się nawzajem. Od tego czasu trend był jasny: wszyscy są teraz zainteresowani mediami immersyjnymi, a najlepsza firma zdobywa najwięcej klientów. W tym roku, Lenovo ogłosiło swój pierwszy samodzielny zestaw słuchawkowy VR, mash-up Lenovo i Googles Daydream dream, Lenovo nazwał go Lenovo Mirage Solo, co za intrygująca nazwa. Jedną z najlepszych rzeczy na temat tego zestawu słuchawkowego VR jest to, że obsługuje istniejące zestawy słuchawkowe Daydream, a ponieważ ma samodzielny sprzęt, to nie potrzebuje jego powłoki być zasilany przez niedostatecznie wykwalifikowanych smartphone. Samodzielny VR wraz z innym produktem Lenovo; Lenovo's Mirages aparat strumieniowy mają pojawić się na rynkach w połowie 2018 roku. Będą one wyceniane na mniej niż 400 dolarów i 300 dolarów, odpowiednio.

Specyfikacja

Ten samodzielny VR jest zasilany przez Qualcomm's Snapdragon 835 platformy VR w połączeniu z 4GB RAM i whopping 64GB pamięci wewnętrznej. To jest pakowane z obiecującą żywotność baterii około siedmiu godzin. Posiada ekran LCD o przekątnej 5,5 cala, który jest w stanie zaoferować 1280 x 1440 pikseli na oko. Ma całkowitą wagę 645 gramów stąd jeden z najcięższych zestawów słuchawkowych VR sam Samsung Odyssey, który waży prawie tyle samo. Jest cięższy niż Daydream view z Pixel 2. Jeśli chodzi o kontrolery ruchu, Mirage nie posiada jeszcze w pełni śledzonych kontrolerów ruchu. Korzysta z tego samego pilota wrażliwego na ruch, co zestawy słuchawkowe Daydream. Według Claya Bavora, szefa rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w Google, "śledzenie dłoni jest intuicyjnym kolejnym krokiem, ale to przyjdzie, gdy technologia będzie gotowa, w obudowie, którą czujemy, że jest gotowa dla konsumentów."

Design

Pierwsze spojrzenie na projekt Mirage można uzyskać pojęcie, że wygląda jak Samsung Gear VR z kształtem głowy, który wygląda jak Samsung Odyssey lub że z Sony PlayStation VR. Urządzenie jest utrzymane w czarnej i białej kolorystyce. Posiada również dwie przednie kamery do śledzenia za pomocą technologii Google Tango. Biorąc pod uwagę kolorystykę, jest to całkiem zgrabne urządzenie. W przeciwieństwie do innych zestawów słuchawkowych z wyższej półki, w Mirage otrzymujemy średnicę przestrzeni gry wynoszącą około 1,5 metra. Choć jest to rozsądny zasięg dla ruchu, to jest on nieco mniejszy.

Dlaczego platforma Daydream

Według Google, daydream jest platformą, która może być wykorzystywana przez wielu producentów. Przykładem jest Lenovo, które opracowało samodzielną iterację; inni producenci to między innymi HTC, które później się wycofało. Lenovo ma długą historię z Googles AR i VR przedsięwzięć w przeszłości. Platforma Daydream rozwija się powoli, a trend na zestawy słuchawkowe oparte na telefonach wydaje się trzymać. "Mamy ventured głęboko z podzbiorem partnerów, jak dla treści, całego rynku i technologii, będziemy patrzeć na rozszerzenie dalej," powiedział Bavor.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Mirage Solo zmieni krajobraz Daydream VR, ponieważ jest to również eksperyment zarówno dla Lenovo, jak i Google. Jeśli użytkownicy Daydream będą woleli sprzęt oparty na telefonie, mogą nie skorzystać z funkcji śledzenia ruchów głowy.