Większość gigantów technologicznych smartfonów wydała swoje 2019 flagowe urządzenia z wyjątkiem Google. Oczekuje się, że Google będzie rywalizować z innymi flagowymi z urządzeniami Google Pixel 4 i 4XL. Godna uwagi konkurencja obejmują telefony Galaxy S10 i Note 10 oraz nowo wprowadzone na rynek iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Zanim dowiemy się, jak nowe dodatki Google'a poradzą sobie z z konkurencją, oto potwierdzone fakty na temat urządzeń Google Pixel 4 i 4 XL. urządzenia.

Premiera data 15 października

Google zawsze wypuszczało swoje flagowe urządzenia w październiku. Google jest również znany z ścisłego przestrzegania swojej kultury przy wydawaniu sprzęt i oprogramowanie postępy. Chociaż google wykracza poza tę normę przy wydawaniu inne produkty. W tym roku, Google wysłał zaproszenia na 16 września dla 15 października wydarzenie. To w tym wydarzeniu, że Google będzie uruchomić urządzenia Pixel 4 i inne nowości sprzętowe.

Kwadratowy konfiguracja aparatu

Urządzenia Pixel 4 miały wystarczająco dużo przecieków, a nawet Google zdecydowało się potwierdzić niektóre z nich poprzez ich teaser. W dniu 12 czerwca, poprzez tweet, Google potwierdził nazwę nadchodzącego flagowca; Pixel 4, a nawet dołączył zdjęcie telefonu. The Tylny obraz ujawnił kwadratowy ustawiony tylny aparat. Guz aparatu domy wiele czujników i obiektywów kamery. Ponadto, jeden z pracowników Google wcześniej skomentował istnienie telefonu na Google Android Open Source Project.

Twarz odblokowanie i czujniki ruchu

Face ID firmy Apple zmieniło sposób, w jaki powinna być wykonywana biometria - szybciej i bezpieczniej. szybciej i bezpieczniej. Poprzez blog post 29 lipca, Google potwierdziło, że Pixel 4 będzie miał Face Unlock podobny do Face ID. Face Unlock będzie również połączony z czujnikami ruchu za pomocą Soli, radarowego chipu wykrywającego ruch. Chip ten będzie wykorzystywany do wykrywania małych ruchów, i łącząc się z algorytmami oprogramowania; kilka funkcji może być osiągnięte. Obejmują one; za pomocą gestów do pomijania utworów, drzemki alarmów, i wyciszanie połączeń telefonicznych. Soli chip będzie również uczynić odblokowanie telefonu łatwiejsze. Na ich blogu post, Google stwierdza, że "Inne telefony wymagają, aby podnieść urządzenie, pozować w określony sposób, czekać na to, aby odblokować, a następnie machnięcia, aby dostać się do ekran główny. Pixel 4 robi to wszystko w znacznie bardziej usprawniony sposób. Jak sięgasz po Pixela 4, Soli proaktywnie włącza czujniki odblokowania twarzy, rozpoznając, że możesz chcieć odblokować swój telefon. Jeśli czujniki odblokowania twarzy i algorytmy rozpoznają cię, telefon otworzy się, gdy go podniesiesz, wszystko w jednym jednym ruchem. Co więcej, odblokowanie twarzy działa niemal w każdej orientacji - nawet jeśli Nawet jeśli trzymasz telefon do góry nogami i możesz go używać do bezpiecznych płatności i uwierzytelniania aplikacji. i uwierzytelniania aplikacji".

Orange w Pixelu 4

Billboard Google na Times Square pokazuje kolejny kolor dodatek do rodziny Pixel - odcień pomarańczy. Chociaż różne przecieki miały wskazał, że Pixel 4 będzie również pochodzić w kolorze pomarańczowym, billboard potwierdza te plotki. Ten nowy dodatek kolorystyczny będzie uzupełnieniem istniejących kolory czarny i biały, niebieski, fioletowy i różowy.

Android 10 po wyjęciu z pudełka

Google już uruchomił swoją kolejną wersję Androida, a my widzieliśmy go w innych flagowcach. Jest prawdopodobne, że urządzenia Pixel 4 będą będą preinstalowane z Androidem 10.