6 lutego na całym świecie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem "Twórz, łącz i dziel się szacunkiem: Lepszy internet zaczyna się od Ciebie". Temat ten jest wezwaniem do działania dla zainteresowanych stron do odegrania swojej roli, która polega na stworzeniu lepszego internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodzieży. Oprócz lepszego internetu, jest to również zaproszenie dla wszystkich do angażowania się w relacje z innymi w sposób pełen szacunku, mający na celu zapewnienie lepszych doświadczeń cyfrowych.

Cyfrowe doświadczenia wiążą się z korzystaniem z inteligentnych urządzeń, ale największe ryzyko i zagrożenia dotyczą dzieci, które są jeszcze naiwne w kwestii tego, co należy, a czego nie należy robić. W takiej sytuacji rodzice i opiekunowie powinni sprawować pewnego rodzaju kontrolę nad cyfrowym życiem swoich pociech, nie naruszając przy tym ich prywatności.

Google, twórcy systemu operacyjnego Android, został patrząc na sposoby, aby lepiej android i uczynić go odpowiednim dla wszystkich. Z mobilnej mocy technologii, aby uzyskać dostęp do lepszego doświadczenia cyfrowego, jego trudno odróżnić, co przedstawić do pewnego wieku, zwłaszcza dzieci. Większość dzieci są kreatywne i ciekawe naturalnie, a z mocą smartfona, będą one skończyć się zbadanie obszarów, gdzie nie powinny. Aby uniknąć takich sytuacji, Google opracował rozwiązanie tego problemu, Family Link.

Rozwiązanie Family Link wprowadza dzieci i ich rodziców do ekosystemu Android, aby poruszać się po technologii i mieć lepsze doświadczenia cyfrowe w sposób, który ma sens. Dzięki temu rozwiązaniu rodzice/opiekunowie mogą teraz utworzyć konto google dla swoich dzieci i zarządzać nim ze swojego urządzenia za pomocą Family Link.

Rozpoczęcie pracy

Zanim cokolwiek innego, aby rozpocząć korzystanie z rozwiązania Family Link, istnieją warunki wstępne, o które musisz zadbać, są to;

    Kompatybilne urządzenie z systemem Android dla Twojego dziecka i Twoje kompatybilne urządzenie (Android lub iPhone) Konto Google dla Twojego dziecka, którym będziesz zarządzać za pomocą Family Link Twoje własne konto Google I musisz być w kwalifikującym się obszarze, ponieważ niektóre miejsca nie są obsługiwane.

W momencie, gdy zaczniesz konfigurować urządzenie z Androidem dla swojego dziecka, Google poprosi Cię o utworzenie konta. Googles zalecany wiek to 13, ale jeśli dziecko jest poniżej tego, będzie wymagane, aby zapewnić zgodę w celu kontynuowania tworzenia konta. Po tym Rodzina, Link zostanie pobrany do urządzenia dzieci automatycznie, a następnie można wybrać, jaki rodzaj aplikacji i ustawień chcesz dla swojego dziecka. Jeden, że jest zrobione, jesteś również zobowiązany do pobrania aplikacji Family Link do swojego urządzenia, tak, że można kontrolować inne rzeczy.

Co możesz zrobić z Family Link

Jako rodzic lub opiekun, oto co możesz kontrolować za pomocą aplikacji;

    Zarządzaj aplikacjami, z których może korzystać Twoje dziecko: Możesz zatwierdzić lub zablokować typ aplikacji, które Twoje dziecko chce pobrać ze Sklepu Google Play.
    Kontroluj czas spędzany na ekranie: Możesz zobaczyć, ile czasu spędza Twoje dziecko i ustawić dzienny limit dla ich urządzenia na. Zdalne blokowanie urządzenia: Niezależnie od tego, czy jest to czas na zabawę, naukę, czy sen, możesz je egzekwować, blokując ich urządzenie w określonych godzinach.

Family Link pomaga ustawić pewne cyfrowe zasady, które działają dla Twojej rodziny, ale nie blokuje nieodpowiednich treści.