Według wielu młynów plotek, wygląda na to, że Google będzie wprowadzać wiele produktów obok telefonów Pixel 3. Wśród nich znajdzie się nowy Pixelbook, produkty Google Home oraz po raz pierwszy zegarek Pixel. Oczekuje się, że gadżet będzie konkurować w świecie Android smartwatch.

Różni producenci oryginalnych urządzeń mobilnych chcą obalić panowanie smartwatcha Apple'a, a Google może się to udać. Nowy czasomierz Google'a został po raz pierwszy zasygnalizowany przez znanego tipstera Evana Blassa na jego koncie na Twitterze w maju. W swoim tweecie, twierdził, że powiedziano mu, że Google wprowadzi nowy zegarek Pixel wraz z Pixel 3 lineup, nie wspominając o nowych Google Pixel Buds.

Dni temu Google wydał oświadczenie o odnowionej polityki o Wear OS aplikacji, które będą działać na urządzeniach takich jak zegarek Pixel. I choć Samsung może wydali swój zegarek Galaxy, a Fitbit o jego zakres smartwatch, żaden z tych czasomierzy są uruchomione na Wear OS. Samsung zegarki są znane do uruchomienia na Tizen, podczas gdy zegarki Fitbit mają swoje własne systemy operacyjne.

Według DigiTrends, Wear OS ma na celu poprawę ekosystemu smartwatch; wskazując nowe zainteresowanie Google w wearable gadżetów. Nowa polityka została wprowadzona w życie 15 sierpnia, i wymaga obowiązkowego przeglądu aplikacji przez Google. Co oznacza, że deweloperzy aplikacji nie mogą dobrowolnie złożyć bez zrzutu ekranu dowodu, że aplikacja działa.

Powrót w lipcu, raport, który został opublikowany przez WinFuture twierdził, że Google jest w trakcie produkcji trzech wyraźnych urządzeń Pixel zegarek, o nazwie kodowej Ling, Sardine i Triton. Jednak nie opublikowali nic o jego kształt lub rozmiar oczekiwanych zegarków. Powiedzieli również, że oczekuje się, że Qualcomm's Snapdragon Wear 3100 platforma będzie zasilać urządzenia.

Niedawno Google uruchomił aplikację, którą nazwali Trener Google. Aplikacja, która działa jako asystent ma oferować użytkownikom fitness i zdrowia powiadomień dziennie. Patrząc na aplikację w szczegółach, Google Coach jest najlepiej nadaje się do urządzenia typu wearable, takich jak dużo-speculowane Pixel watch. I to jest prawdopodobne, że będzie dostępny na Wear OS.

Trener Google tworzy również filar, który wspiera spekulacje trwające na temat zegarka Pixel. Podczas gdy nie wszystkie Android OEMs produkować wearable iść obok swoich telefonów, Google ma doskonałe podstawy do produkcji i spróbować smartwatch na ich Wear OS.

Według Ryan Whitman z Android Police, nowy wearable będzie się nazywać Google Coach. Chociaż liczba powiadomień, które będą odbierane na zegarek pozostaje martwić, jest szansa, Google może być improwizowanie sposób na konwersacyjnych powiadomień, które będą klastry różne czaty w jeden. Na przykład rozmowa o tym, co powinieneś zrobić, aby się odwodnić.

Jednak, jak to jest tendencja, Google może anulować plany venture w ekosystemie smartwatch, ale pozostaje jasne, że firma poszukuje do rozwiązania swojego zdrowia i fitness strategii dla swoich użytkowników.