Kolejna iteracja urządzeń Google Pixel ma zostać wydana pod koniec tego roku. Nowe modele są podobno Google Pixel 4A i Google Pixel 4A XL. Data premiery była przewidywana na marzec po poprzednich wzorców. Jednak tak się nie stało z powodu pandemii Covid 19. Daty wydania nadal być popychany z najnowszą plotką jest we wrześniu. Oto, czego można się spodziewać.

Wyświetlacz i konstrukcja

Oczekuje się, że te dwa telefony będą mniejsze niż Pixel 3a bez krawędzi do krawędzi wyświetlacza. Pixel 4a jest podobno sport 5,81 cala i rozdzielczości ekranu 1080 x 2340. Będzie pakować IPS LCD pojemnościowy ekran dotykowy z Corning Gorilla Glass v5. Z drugiej strony, Pixel 4a XL będzie mógł pochwalić się ekranem o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 1080 x 2160. Oczekuje się, że oba urządzenia będą pyłoszczelne i wodoodporne.

Pixel 4a może pojawić się w dwóch kolorach, tylko czarnym i ledwie niebieskim. Pixel 4a XL będzie prawdopodobnie albo czarny lub biały. Będą one również sport skaner linii papilarnych z tyłu telefonu.

Wydajność

Niewiele jest szczegółów na temat tego, jaki chipset będzie wyposażony w iterację Pixela 4a i czy będzie obsługiwał 5G. Niemniej jednak, będą one działać na Android 11, jeśli zostaną one wydane we wrześniu. Obecnie Android 11 jest w wersji beta, a inne spekulacje sugerują, że telefony mogą pochodzić z Androidem 10, a jeden może później zaktualizować do Androida 11. Oczekuje się, że oba telefony będą miały pamięć wewnętrzną o pojemności 64GB lub 128GB z pamięcią RAM o pojemności 6GB.

Kamera

Pixel 4a i 4a XL będą miały podwójny aparat fotograficzny z tyłu. Są to 12,2mp standardowy aparat i 16mp teleobiektyw. Przednia kamera będzie miała prawdopodobnie 8mp.

Bateria Zasilacz i gniazdo słuchawkowe

Oba urządzenia będą posiadały wbudowane baterie Li-ion. Pixel 4a będzie miał baterię o pojemności 3080 mAh, podczas gdy większy Pixel 4a XL będzie miał baterię o pojemności 3900 mAh. Telefony będą dostarczane z ładowarką USB typu C. Co do gniazda słuchawkowego, nie jest pewne, czy Google zachowa kulturę lub pójdzie z trendem Pixel 4, bez jacka.

Cena

Ponieważ są to średnie telefony budżetowe, Google ma umieścić tańszą cenę tag na nich. Według młyna plotek, cena za Pixel 4a będzie około 399 dolarów, i że z Pixel 4a XL będzie detalicznie na 449 dolarów.

Wrap up

Chociaż plany Google dotyczące telefonów są znane z przecieków, nie było to jeszcze w tym przypadku. Jednak, zgodnie z renomowanych plotek, w tym roku, Pixel 4a line up może nie zawierać Pixel 4a XL. Zamiast tego, prawdopodobnie wypuszczą model 4a 5G.