Plotki o tym, że Google pracuje nad nowym procesorem dla swoich flagowych telefonów Pixel pojawiają się już od jakiegoś czasu. Teraz kalifornijski gigant technologiczny jest znacznie bliżej urzeczywistnienia tego projektu. Jest to zgodne z najnowszym raportem Axios. Te Google urodzony chipsety są ustawione do zasilania przyszłych modeli linii Pixel się około przyszłego roku. Raport dalej sugeruje, że różne wersje procesora mogą być montowane na Chromebookach później.

Z tego znaczącego postępu, Google wkrótce dołączyć Apple w tym bardzo szeregi. Apple od dawna wyposażony procesor w większości swoich urządzeń, w tym bionic chipsetów na iPhone'y.

Ten Google-made chip jest rzekomo o nazwie kodowej "Whitechapel". Jak wynika z raportu Axios, chip będzie 8-rdzeniowym procesorem opartym na ARM. Google ma partnerstwo z Samsungiem, który pozwala mu korzystać z procesu 5-nm Samsunga. Może być również zoptymalizowany do uruchomienia technologii języka maszynowego. Poza tym, raport twierdzi, że chip prawdopodobnie będzie miał część przeznaczoną do zaawansowania asystenta AI Google'a.

Ale Google ma swoje chipy już

Tak, Google ma już swoje chipsety dla swoich centrów danych uczenia maszynowego i innych urządzeń. Pixel 4, na przykład, ma koprocesor Pixel Neural Core zbudowany przez Google. Niektóre telefony Pixel mają również chipset bezpieczeństwa o nazwie Titan M.Prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego Google potrzebuje innego chipa. Cóż, oto dlaczego.

Jeśli chodzi o główny procesor w tych urządzeniach [Pixel], firma technologiczna korzysta z chipów Qualcomm. Przechodząc do tego do tego nowego "niestandardowego" zbudowany procesor do uruchomienia usług Google i oprogramowania pozwoli firmie lepiej doświadczenie nadchodzącego sprzętu. Jest to bardzo podobne do tego, co Apple zrobił z jego A-bionic chipów, które są zaprojektowane i doskonale nadaje się do uruchomienia iOS.

Widząc, jak Google ma obecnie umowę z Qualcomm na dostarczanie procesorów, ten ruch byłby ogromny cios dla tego ostatniego. Obecnie Qualcomm dostarcza procesory dla większości telefonów z Androidem na rynku, z wyjątkiem Huawei i niektórych urządzeń Samsunga.

Huawei korzysta z procesorów Kirin, które dostaje od swojej spółki zależnej HiSilicon. Samsung, z drugiej strony, używa własnego układu Exynos dla niektórych swoich telefonów.

Wyposażając swoje nowe urządzenia z tym nowym w domu chip, Google będzie w dużej mierze krok w górę swoją grę sprzętu.

Wysiłek Google w tej ścieżce miał mieszane sukcesy wywołując różne opinie. Niektóre telefony Pixel zyskały wysoką reputację, zwłaszcza w pakiecie aparatu, podczas gdy niektóre otrzymały krytykę.

Firma tarła pierwsze działające prototypy procesora, ale będziemy musieli poczekać co najmniej rok, zanim te układy zostaną zamontowane w komercyjnie dostępnych telefonach Pixel. Oznacza to, że będziemy mieli więcej niż jedną generację Pixel, który będzie korzystać z zewnętrznych procesorów firm trzecich.

Google ma przypuszczalnie zatrudnił najlepszych pracowników w branży z konkurencyjnych firm, takich jak Qualcomm, Nvidia i Intel. Według Android Central, nowi pracownicy będą pracować w laboratorium projektowym w Bengaluru. Że powiedział, wszelkie uderzenia w podróży może Google rowu planu i wrócić do obecnego dostawcy procesora. Przeczytaj więcej na: http://mojandroid.com.pl