W okresie świątecznym, dostałeś telefon z Androidem, lub był to był prezentem. Między tym czasie i teraz, jeśli jesteś nowy do Androida, może zdałeś sobie sprawę, że twój telefon ma wiele opcji dostosowywania. Możesz się zastanawiać który jest najlepszy sposób, aby dostosować swój telefon i uzyskać jak najwięcej z niego. Aby zaoszczędzić Ci kłopotów, pierwszy dostosowywania należy zrobić do Androida telefon jest optymalizacja go. Zapewnia to, że dostaniesz najbardziej zalecaną wydajność z z urządzenia. Aby zoptymalizować swój telefon z Androidem, wykonaj następujące czynności.

Optymalizacja/uzyskanie dłuższa żywotność baterii

Żywotność baterii jest jednym z najważniejszych aspektów telefonu z systemem Android. telefonu z systemem Android. Im dłuższa żywotność baterii, tym więcej czasu będziesz mógł korzystać ze swojego telefonu. Na stronie można zoptymalizować swoje urządzenie i wycisnąć więcej czasu pracy baterii, aby uzyskać przez dzień za pomocą różnych sposobów. Należą do nich;

    Korzystanie z witryny . adaptacyjny/optymalizowany tryb zasilania

Większość urządzeń z Androidem działających na Androidzie 9 i wyżej ma tę funkcję. Możesz ją uzyskać z panelu szybkiego dostępu lub ustawień baterii. Tryb adaptacyjny ustawia odpowiedni tryb zasilania dla Twojego urządzenia w zależności od wzorców użytkowania. Tryb ten optymalizuje aplikacje zgodnie z ich zużyciem energii zużycia energii i sposobu korzystania z nich. Zoptymalizowany tryb zasilania jest jedną z różnych opcji, które możesz wybrać dla swojego urządzenia. Ta opcja zapewnia zarówno wydajność i oszczędzanie baterii.

    Unikaj strony . Adaptacyjne ustawienia jasności

Jasność adaptacyjna zmienia jasność ekranu w zależności od jasności otoczenia. Jeśli jesteś na zewnątrz w światło dzienne, ustawienie to ustawi jasność telefonu na maksimum i odwrotnie. odwrotnie. Adaptacyjna jasność jest doskonała dla Twoich oczu i zapobiega ich nadwyrężaniu. Na stronie Wręcz przeciwnie, maksymalna jasność nie będzie tak pomocna, jeśli większość czasu spędzasz większość czasu na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że maksymalna jasność wyczerpie Twoją baterię szybciej niż cokolwiek innego. Zamiast tego, zrób to ręcznie. Kiedy na zewnątrz, w świetle dziennym, ustaw jasność na mniej niż 50%. W pomieszczeniach o mniejszej jasności, ustaw ją na 25% lub mniej.

Zawsze bądź w trybie przyciemnionym

Tryb ciemny jest jedną z najlepszych funkcji wprowadzonych w Android 9. Większość smartfonów na tej wersji Androida sport system-wide Dark tryb. Chociaż niektóre wcześniejsze telefony mogą nie mieć tej funkcji, można użyć niektórych aplikacji które emulują tryb ciemny na swoim urządzeniu. Według Google, większość energii baterii jest używana do oświetlania ekranu. Kiedy w trybie ciemnym, mało energii jest używany, a zatem tryb ten oszczędza wystarczająco dużo energii, aby uzyskać urządzenie przez cały dzień.

W większości urządzeń, można znaleźć to ustawienie pod ustawienia wyświetlacza. Jeszcze lepiej, można otworzyć aplikację ustawień i wyszukać Dark tryb. Tam są zazwyczaj dwie opcje, ręczne i Auto zaplanowane tryb ciemny. Ręczny jest lepszy, ponieważ ustawia urządzenie, aby być w trybie ciemnym, dopóki nie zostanie wyłączony. Auto zmienia się między trybem ciemnym i trybem światła na podstawie harmonogramu. Na przykład, w Na przykład, w nocy otrzymujemy tryb ciemny, a w ciągu dnia tryb jasny. Na niektórych telefony, niektóre aplikacje mogą nie odebrać tryb ciemny bezpośrednio i może trzeba włączyć go z ich ustawienia tematu aplikacji. Oprócz trybu ciemnego, użyj całkowicie czarnej tapety.