W sferze Android, istnieje wiele rzeczy, które twój Android może zrobić, ale również istnieją pewne ograniczenia, ograniczenie rdzenia, który wydaje się przeszkadzać każdemu użytkownikowi android jest nieodpowiednia przestrzeń producenci zapewniają. Dla telefonów budżetowych, które pochodzą z 16GB lub 32GB pamięci masowej, sytuacja jest gorsza, zwłaszcza jeśli powiedzmy, że jesteś graczem. Pojedyncza ciężka gra android może zajmować do 3GB miejsca. Jeśli również jak fotografowania i filmów, to ograniczona pamięć zostanie wypełniony szybciej, a wkrótce twój Android nie będzie tykając dobrze wydajność mądry. Ale nie martw się, jak ten przewodnik pokaże Ci podstawy roszczenia z powrotem do pamięci masowej.

Użyj zewnętrznej pamięci masowej

Chyba że jesteś nowy do androida, telefon, który kupiłeś powinien mieć gniazdo dla zewnętrznego MicroSD. Gniazdo to powinno mieć wsparcie, aby dać Ci rozszerzalną pamięć zewnętrzną około 128GB i powyżej w zależności od "bestialstwa" swojego urządzenia. Gdy masz już kartę MicroSD, ustaw ją tak, aby była domyślną pamięcią masową w Twoim telefonie. Robiąc to, telefon będzie oszczędzać pamięć wewnętrzną i przechowywać wszystko na zewnętrznej pamięci masowej. Można również iść do przodu i rozpocząć przenoszenie zawartości z pamięci wewnętrznej do niego. Zawartość do przeniesienia obejmują aplikacje poprzez ustawienia, obrazy i filmy za pośrednictwem menedżera plików i wszystko inne, co może być pobrane lub skopiowane do pamięci wewnętrznej. Jest tylko jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć o zewnętrznej pamięci masowej, nie trać karty MicroSD.

Usuń multimedia z aplikacji WhatsApp

Chyba że masz et swój WhatsApp, aby nie automatycznie pobierać zdjęcia i wideo, można zauważyć, że folder WhatsApp jest ponad 5GB, to jest, jeśli jesteś w wielu aktywnych grup. W takim przypadku, jeśli nie masz karty SD, musisz usunąć stare pliki multimedialne, które nie mają dla ciebie żadnej wartości. Jeśli nie możesz usunąć ich ze swojej galerii, przejdź do Pamięć wewnętrzna > WhatsApp > Media i wyrzuć to, czego nie potrzebujesz. Możesz również usunąć kopie zapasowe, jeśli ustawiłeś swój WhatsApp do tworzenia kopii zapasowych na koncie google.

Użyj swojego Google Drive

Każde urządzenie android pochodzi z lub co najmniej obsługuje Google cloud storage; Google Drive. Ten magazyn w chmurze oferuje darmowe 15GB pamięci masowej, a w niektórych modelach (Pixels), można uzyskać nieograniczoną przestrzeń do przechowywania zdjęć. Ten wolny 15GB pamięci masowej jest ratunkiem, zwłaszcza gdy urządzenie nie obsługuje karty MicroSD. Ten dysk zapewnia również opcje tworzenia kopii zapasowych plików, aplikacji i innych folderów, które określisz. To działa, jeśli masz konto Google. Z Google Drive, można również migrować wszystkie swoje dane do nowego urządzenia z tylko zalogować się na swoje konto google. Tworzenie kopii zapasowej na dysku wykorzystuje internet, pamiętaj, aby korzystać z WIFI.

Usuń niechciane aplikacje, gry i pliki do pobrania

Jeśli masz kilka aplikacji i gier, których już nie używasz, zrób sobie i swojemu androidowi przysługę odinstalowując je przez ustawienia. Nieużywane aplikacje nie tylko zajmuje miejsce, ale także używać RAM i sok baterii dla swoich usług w tle. Nie bój się odinstalować płatną aplikację, ponieważ zawsze możesz przywrócić zakupy za pomocą jednego kliknięcia, o ile używasz tego samego konta.