Wydarzenie Google, które odbyło się w środę w San Francisco ujawniło kilka kolejnych niespodzianek, których się nie spodziewaliśmy. Jak zawsze, Google mówi o swoich kamieniach milowych w technologii i wydarzenie nie było wyjątkiem. Impreza rozpoczęła się jako szef Google Sundar Pichai zauważyć, co USA przechodzi w ciągu ostatnich kilku tygodni. Następnie przesunął i mówił o tym, jak Google jest teraz koncentruje się na staniu się firmą AI. Aby rozpocząć ogłoszenia, Google's Senior VP of Hardware, Rick Osterloh, hinted na Pixel i mówił o przeszłości sukces Google. Tutaj jest wszystko;

Google Home Mini

Google Home Mini był pierwszym produktem, który uświetnił scenę. Został on przedstawiony przez projektanta Google Home Isabelle Olsson. Mini jest mniejszą wersją, jak sama nazwa wskazuje. Inteligentny głośnik posiada nową tkaninę od Google, oraz 4 widoczne diody LED. Stukanie w tkaninę umożliwia różne funkcje, takie jak regulacja głośności, aktywacja Asystenta i wstrzymywanie muzyki. Może również usłyszeć użytkownika, nawet jeśli jego wybuch muzyki. Jest dostępny w trzech kolorach: Coral, Chalk i Charcoal. Zamówienia przedpremierowe są w toku, ale będzie w sklepach od 19 października. To będzie kosztować 49 dolarów w USA.

Google Home Max

Googles VP, Chandra, powiedział, że tak jak Pixel reimagined aparat, zrobimy to samo z dźwiękiem. Oto kolejny produkt Google Home. Max oferuje kilka funkcjonalności podobnych do jabłek Home Pod, ale to coś więcej niż to. Dzięki inteligentnemu dźwiękowi, dostosowuje się do otoczenia i dynamicznie reguluje głośność. Wyposażony jest w głośniki wysokotonowe i podwójne głośniki niskotonowe o wysokim skoku w połączeniu z akustycznym usztywnieniem. Max obsługuje muzykę z YouTube, Spotify i inne usługi. Będzie dostępny w grudniu i będzie kosztował 399 dolarów w USA z darmową 12-miesięczną subskrypcją YouTube Music.

Pixelbook

Przechodząc od dźwięku, Google ogłosił Pixel Book; połączenie laptopa, tabletu i smartfona. Pixel Book jest smukły; 10.3mm grubości i waży 1Kg. Działa na Chrome OS, 12,3-calowy ekran, zasilany przez procesory Intel Core i5 i i7, do 16GB RAM, do 512GB pamięci wewnętrznej i 10-godzinną baterię. Dzięki składanemu ekranowi, jest to konstrukcja 4 w 1, tablet plus laptop. Ma wbudowanego Asystenta Google, może być połączony z urządzeniem Pixel i obsługuje wszystkie aplikacje Google Play. Cena Pixelbooka zaczyna się od 999 dolarów, a jego pióra od 99 dolarów. Będzie on dostarczany 31 października z pre-orderów dostępnych dla USA, Wielkiej Brytanii i Kanady.

Pixel 2 i 2 XL

Dzięki wszystkim przeciekom i plotkom, wiedzieliśmy już sporo o tej części. Ten flagowiec nie różni się zbytnio od swoich poprzedników. Pixel 2 ma 5-calowy wyświetlacz OLED, chipset Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i ulepszony 12-megapikselowy aparat. Pixel 2XL ma bardziej elegancki, nowoczesny design. Posiada 6-calowy wyświetlacz OLED z minimalnymi ramkami, z nieco podobną specyfikacją. Najlepszą częścią, co urządzenia oferują w tym lepszy tryb portretowy niż iPhone. Pixel 2 jest dostępny w trzech kolorach; czarny. Biały i nieco niebieski. Pixel 2 XL ma czarne i czarno-białe opcje kolorystyczne. Pixel 2 64GB model będzie kosztować $ 649 podczas 128GB model będzie kosztować $ 749. Pixel 2 XL 64Gb kosztuje 849 dolarów, podczas gdy model 128GB kosztuje 949 dolarów. Zamówienia przedpremierowe dla obu są w toku. Google nie wspomniał o dacie wysyłki.

Daydream View

Poza flagowcami, Google ma więcej do zaoferowania w kwestii akcesoriów. Z AR na telefonie, VR na headsecie staje się coraz lepsze. Juston Payne z Google przedstawił unowocześniony headset Daydream View. Ma on nowe, wydajne soczewki, szersze pole widzenia i nowe tkaniny. Zawiera ponad 250 tytułów VR i można go rzucać na telewizor. Dostępny jest w kolorach Fog, Charcoal i Coral. Zaktualizowany zestaw słuchawkowy jest w cenie 99 dolarów.

Google Pixel Buds

Ponieważ flagowiec Pixel 2 nie ma gniazda słuchawkowego, Google wprowadził to, co nazywa Pixel Buds. Są to konkurencja Apple nie może dopasować. Posiadają one kontrolę gestów, tłumaczą języki konwersacyjnie, współpracują bezpośrednio z Google Assistant i oferują żywotność baterii do 24 godzin na jednym ładowaniu. Te pąki są dostępne w kolorach, które pasują do urządzeń Pixel 2. Będą one dostępne w listopadzie i będzie kosztować 159 dolarów.

Google Clips

Aby zakończyć wydarzenie, Google ogłosił swój ostatni produkt. Aparat głośnomówiący liveblog o nazwie Google Clips. Zamontować kamerę w dowolnym miejscu, a to będzie uchwycić chwile, jak to się dzieje automatycznie. Korzystając z aplikacji Google Clips, można sterować kamerą ręcznie. Użytkownicy zdjęć Google otrzymują nieograniczoną bezpłatną kopię zapasową klipów. Google Clips pojawi się wkrótce w cenie 249 dolarów.

Panie i panowie, to było to. Co sądzisz o najnowszych produktach Googles? Więcej na: http://mojandroid.com.pl