Od czasu premiery flagowych urządzeń Googla z 2017 roku, pojawiały się doniesienia o problemach dotyczących ich wyświetlaczy. Chociaż Google zastosował technologię wyświetlaczy OLED o wysokiej rozdzielczości, wydaje się, że ma ona swoje problemy. Aby złagodzić obawy użytkowników, Google potwierdziło, że nadal prowadzi szeroko zakrojone badania nad nim. Poniżej znajdują się niektóre wspólne problemy związane z wyświetlaczem.

Burn-in

Jest to najczęściej zgłaszany problem wśród użytkowników Pixela 2 XL. Wypalenie to powidok, który widać na tym, co było na ekranie po tym, jak go nie ma. Powidoki mogą pozostać na ekranie przez dłuższy czas, w zależności od tego, jak długo statyczny obraz był na ekranie. Nie powinien być mylony z zatrzymaniem obrazu, w którym występuje podobny przypadek, ale powidok zanika później. Wypalenia są bardziej zauważalne w obszarach powiadomień i paska nawigacyjnego. Wypalenia znane są również jako starzenie różnicowe w technologii OLED. To normalne, że wypalenia pojawiają się w wyświetlaczach OLED, ale trwa to dłużej, a kiedy się pojawiają, zwykle znikają bez większych problemów.

Ale w przypadku Pixel 2 XL, ich wyświetlacz pOLED wydaje się mieć problem. Google wydawało się być świadome tego problemu i złagodziło go na początku. Ale rozwiązanie nie działało zgodnie z oczekiwaniami. Łagodzenie obejmuje sposób UI jest zaprojektowany. tj. zawsze na ekranie blokady wyświetlacza zapewnia zegar porusza się w niezauważalnym zygzakowatym wzorem, aby zapewnić, że piksele nie są oświetlone uporczywie.

Polaryzacja Blueshift

Oznacza to, że podczas oglądania pod różnymi kątami na wyświetlaczu pojawia się niebieski kolor. Jeśli przechylałeś swoje urządzenie Pixel 2XL, to mogłeś to zauważyć. Jeśli Twoje oczy nie są w stanie zauważyć koloru przy najmniejszym przechyleniu, użyj filtra polaryzacyjnego, a zobaczysz go. Ponadto, niektórzy użytkownicy zgłosili, że wyświetlacze nie są nasycone jak w innych urządzeniach. Google przypisał to do profilu kolorów sRGB używany przez większość urządzeń, które nie jest w przypadku wyświetlaczy OLED, które mają szerszy gamut niż sRGB. Ale Google powiedział każdy ekran ma odcienie, gdy przechylisz ekran, ale większość użytkowników woli niebieski, i to nie powinno być problemem. Wszystko zależy od Twoich preferencji, jeśli nienawidzisz koloru niebieskiego, to na pewno będzie to problem.

Jak rozwiązać problemy

Burn-ins mogą być naprawione przez;

    Zmniejszenie jasności ekranu Ustawienie wyświetlacza, aby wyłączyć się w mniej niż minutę Włączenie automatycznego ukrywania paska powiadomień i klawiszy nawigacyjnych.

Zaawansowane rozwiązania, w tym uruchomienie filmu wideo naprawiającego wypalenia. Jednak zanim to zrobisz, upewnij się, że nie cierpisz na padaczkę fotowrażliwą, ponieważ film może wywołać drgawki. Możesz także spróbować uruchomić aplikację redukującą wypalenia ekranu.

Trwałe rozwiązania

Google walcuje listopadową aktualizację, która ma naprawić problemy związane z wyświetlaczem oraz inne błędy i poprawki bezpieczeństwa firmware. Dalsze ulepszenia zostaną rozwinięte w ich grudniowej aktualizacji. Jeśli kupiłeś swoje urządzenie i było ono objęte gwarancją, możesz je zwrócić do innego urządzenia, które nie cierpi na wyżej wymienione problemy z wyświetlaczem.