W dzisiejszych czasach na rynku jest wiele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek i dousznych pączków Bluetooth. Galaxy Buds od Samsunga niekoniecznie są najtańsze, ale mają też wiele do zaoferowania. W naszej recenzji mówimy, dlaczego Galaxy Buds są lepsze niż AirPods firmy Apple.

Samsung Galaxy Buds nie są naprawdę tanie.

Samsung oferuje Galaxy Buds w cenie £139,00 w Wielkiej Brytanii i $149 w USA. Cena pozostaje więc poniżej tego, co Apple żąda za swoje AirPods. Jeśli złożyłeś zamówienie przedpremierowe na Galaxy S10, możesz nawet otrzymać darmową parę Galaxy Buds, jeśli zarejestrowałeś się w odpowiednim czasie - zapasy są oczywiście wyprzedane w tej chwili - a oferta jest ograniczona do niektórych regionów, więc sprawdź u lokalnego sprzedawcy.

 

Wygodne słuchawki z doskonałym dźwiękiem

Samsung pozostaje wierny tropom wzornictwa i Galaxy Buds wyglądają bardzo podobnie do Gear Icon X. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ małe douszne pąki są zaprojektowane bez falbanek i są dość proste. Samsung oferuje Galaxy Buds w kolorze czarnym, białym i żółtym, przy czym dwa jaskrawe warianty optycznie dość mocno rzucają się w oczy - ale i tak są bardziej dyskretne niż AirPods, które bardziej wystają z ucha.

 

słuchawki bezprzewodowe

Choć czysty wygląd to wciąż kwestia gustu, Galaxy Buds zdecydowanie biją Apple AirPods pod względem komfortu noszenia z jednego prostego powodu: można je dopasować do praktycznie każdego ucha dzięki różnym silikonowym elementom. Ponieważ AirPods są wykonane z twardego plastiku - jeśli nie pasują, masz pecha. Przy wadze 23 gramów na słuchawkę, są one również lekkie jak piórko. Mimo to, Galaxy Buds nie tylko wygodnie, ale i pewnie siedziały w moim uchu. Przez około dwa tygodnie użytkowania ani razu nie wypadły mi z uszu. Nie jest tak w przypadku wszystkich prawdziwych słuchawek bezprzewodowych.

 

Galaxy Buds można obsługiwać na dwa sposoby: za pomocą odpowiedniej aplikacji lub za pomocą dotykowych elementów sterujących umieszczonych po bokach nauszników. Obsługa dotykowa jest praktyczna, ale lekkie opóźnienie między stuknięciem a reakcją jest zauważalne w przypadku wszystkich słuchawek Bluetooth i tak samo jest tutaj. W aplikacji można dostosować dźwięk w pięciu różnych trybach, ustawić aplikacje dla powiadomień, przeprowadzić aktualizację oprogramowania - do tej pory dostałem już dwie - między innymi. Aplikacja jest przydatna do korzystania z Galaxy Buds, ale też obowiązkowa.

 

Dźwięk Galaxy Buds jest doskonały

Brzmienie Samsung Galaxy Buds przekonało mnie do siebie w trakcie całego testu. Czy to muzyka we wszystkich jej aspektach, słuchanie radia czy podcastów - te małe słuchawki sprawdzają się w każdej sytuacji. Głośność jest więcej niż wystarczająca - gdyby było jeszcze głośniej, można by sobie uszkodzić uszy. Jakość połączenia Bluetooth zależy od kilku czynników, ale zazwyczaj działa dobrze. Jeśli sygnał na krótko osłabnie, można zauważyć lekkie echo, które zwykle znika po jednej lub dwóch sekundach.

O ile podczas słuchania muzyki dźwięk jest doskonały, o tyle podczas rozmów telefonicznych nie do końca mi się podobał. Druga osoba często mnie nie rozumiała, a i ona sama nie brzmiała dla mnie szczególnie naturalnie. Jeśli więc chcesz używać swoich słuchawek do prowadzenia rozmów, powinieneś szukać dalej - większość podobnych dousznych słuchawek Bluetooth nie jest jednak lepsza.

 

Samsung Galaxy Buds bardzo dobrze tłumią hałas otoczenia i dobrze osłaniają użytkownika. Jest to przyjemne w biurze lub w pociągu, ale może być niebezpieczne w ruchu drogowym. Jeśli chcesz słyszeć więcej, aktywuj w aplikacji przekazywanie szumu otoczenia. Możesz jeszcze ustawić, czy głosy mają być preferencyjnie przepuszczane i jak głośny ma być hałas otoczenia. To bardzo wygodne.

Galaxy Buds ładują się bezprzewodowo

Samsung obiecuje, że Galaxy Buds będą działać na baterii przez sześć godzin i jest to realistyczne. Gdy skończy się zasilanie, wystarczy włożyć słuchawki z powrotem do etui, by znów zaczęły działać. Jeśli zostawisz je tam na pół godziny, będziesz miał wystarczająco dużo soku na kilka godzin słuchania muzyki.

 

Etui Galaxy Buds można ładować bezprzewodowo za pośrednictwem Qi. Trwa to może nieco dłużej, ale jest całkiem wygodne. Jeśli korzystasz z Galaxy S10 lub Huawei Mate 20 Pro, możesz nawet ładować słuchawki z tyłu smartfona - to oczywiście przyciąga wzrok wszystkich zainteresowanych.

Galaxy Buds są warte każdego grosza

Po dwóch tygodniach nie chcę rezygnować z Galaxy Buds. Douszne słuchawki Bluetooth są warte każdej złotówki swojej ceny, jeśli szukacie takich słuchawek. Duże słuchawki raczej nie nadają się do uprawiania sportów, zwłaszcza biegania czy jazdy na rowerze, gdzie "true wireless" pasują znacznie lepiej. Bez pomiaru pulsu w uchu mogę się jednak spokojnie obejść, a ambitni sportowcy i tak pewnie używają zegarka do pomiaru pulsu, paska na klatkę piersiową lub fitness trackera na nadgarstku.