Przez długi czas użytkownicy Apple Watch i Spotify życzyli sobie, aby lepiej ze sobą współpracowały. Teraz, gdy Apple położył fundamenty oprogramowania, Spotify podąża za przykładem i przynosi długo oczekiwaną funkcję do swojej aplikacji smartwatch.

Powrót we wrześniu, były pierwsze oznaki, że Spotify flirtuje z funkcji przesyłania strumieniowego, które mogą być używane bezpośrednio na Apple Watch. Wówczas tylko wybrani użytkownicy w ramach wersji beta aplikacji mogli testować tę funkcję.

Jak pisze 9to5Mac w najnowszym raporcie, Spotify wydaje się teraz oferować funkcję na większą skalę. Funkcja jest najwyraźniej włączona po stronie serwera przez dostawcę usług streamingowych.

Jeśli zostałeś wybrany przez Spotify do korzystania z funkcji, nie możesz już używać Apple Watch tylko jako pilota do Spotify, ale możesz również strumieniować muzykę bezpośrednio do smartwatcha i powiązanych słuchawek Bluetooth. Zwłaszcza w połączeniu z komórkową wersją Apple Watch jest to pomocne na przykład wtedy, gdy chcemy wyjść z domu bez smartfona.

Spotify na Apple Watch: Strumieniowy dostęp do list odtwarzania i nie tylko

Po aktywacji przez Spotify, w aplikacji Zegarka pojawia się powiadomienie. Następnie można uzyskać dostęp do nowej funkcji poprzez znany już wybór urządzenia; pojawia się wtedy symbol smartwatcha. Jeśli wybierzemy tutaj Apple Watch, to uzyskamy dostęp do własnych playlist, podcastów, artystów, albumów i ostatnio słuchanych utworów.

Jednak Spotify nie udostępnił funkcji wyszukiwania w swojej aplikacji Watch. Jedynym remedium jest skorzystanie z Siri, na przykład "Hey Siri, play Strange Times on Spotify".