Sezon wakacyjny nadszedł, a Google planuje uczynić Twoje wakacje jeszcze lepszymi dzięki nową funkcją w swoim asystencie. Tryb tłumacza, ostatnia funkcja przychodząca do telefonów pozwoli teraz Asystentowi Google tłumaczyć rozmowy w w czasie rzeczywistym

Tryb tłumacza

The Mikrofon w telefonie będzie słuchać każdej rozmowy lub mowy wokół ciebie, a tryb tłumacza przepisze ją na wybrany przez Ciebie język. Następnie otrzymasz tłumaczenie w formie pisemnej na ekranie. Możesz odpowiedzieć, mówiąc cokolwiek w swoim języku. Tryb tłumacza będzie wtedy przetłumaczy Twoją odpowiedź na inny język. Pomyśl o tym jak o rozmowie w czasie rzeczywistym i rozmowa z kimś, mimo że oboje mówicie różnymi językami. języki. Oczywiście, musisz być podłączony do Internetu, aby to działać.

Obsługiwane języki

The Tryb będzie działać z 44 języków, według Google, choć liczba ta ma ma się zwiększyć. Tryb tłumacza obejmuje również języki, które mają regionalne regionalne. Na przykład, może rozróżnić hiszpański kastylijski (używany w Ameryce Łacińskiej) i español (używany w Hiszpanii) lub chińskim mandaryńskim i jego odmianą używaną na Tajwanie. chińskim mandaryńskim i jego odmianą używaną na Tajwanie. Tryb tłumacza wykorzystuje bieżącą lokalizację użytkownika do domyślnie określa, który wariant językowy ma zostać udostępniony. Jednakże, nadal możesz określić żądany wariant językowy, na przykład francuski Quebecois zamiast standardowego francuskiego. standardowego francuskiego.

Hej Google

Aby wywołać ten tryb, wystarczy wypowiedzieć polecenie głosowe, takie jak "Hej Google, pomóż mi mówić po chińsku". Google, pomóż mi mówić po chińsku". Asystent Google będzie również w stanie udzielić inteligentne odpowiedzi na ekranie. Pozwoli Ci odpowiedzieć nawet bez mówienia. To nie tylko daje Ci prawdziwy dotyk rozmowy, ale także pomaga przyspieszyć rozmowę, w której bierzesz udział. Ta funkcja może być przydatna szczególnie dla podróżników i osób, które codziennie kontaktują się z ludźmi mówiącymi różnymi językami na co dzień. Możesz użyć klawiatury telefonu, aby wpisać odpowiedź lub ręcznie wybrać opcję mówienia. Niektóre z języków, które są obsługiwane obejmują grecki, turecki i mandaryński.

Ten nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy tryb tłumacza. Wcześniej był on dostępny m.in. na inteligentnych głośnikach Google Home, jak również na wyświetlaczu. Teraz tryb ten będzie dostępny dla aplikacji Google Assistant na smartfony z systemami iOS i Android. Interpreter dla Google Assistant został pierwotnie zaprezentowany na początku roku w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show.

Chociaż . Google nie jest pierwszą firmą, która opracowała narzędzia do tłumaczenia w podróży, jej szeroka baza klientów Androida czyni ten wyczyn znaczącym. Dosmono i Sogou już działały na tym polu i odniosły sukces.

A Oświadczenie Vincenta Lacey'a, kierownika produkcji Asystenta Google w styczniu stycznia, czytamy: "Skala Androida jest naprawdę interesująca, ponieważ jest rozprowadzana w miejscach, gdzie tak wielu ludzi mówi wieloma językami. Można zobaczyć, że odblokowuje wiele możliwości". Niemniej jednak, to nowe narzędzie jest dalekie od bezbłędności. Czasami Asystent Google może napotkać przeszkody podczas tłumaczenia, jeśli wiele osób mówi w tym samym czasie.

Google dodało również opcję tłumaczenia do Map Google. Nie jest to może tak imponujące jak Interpreter Mode, ale to wciąż coś. To może się przydać, gdy mówisz Taksówkarz swój cel w regionach, których języki są oparte na znakach.